Vegyi módszeres féregtelenítés, IGEN vagy NEM?

Ha ön nagyvárosban, vagy annak agglomerációjában él, ahol sok kutya találkozik egymással naponta, a parazita fertőzés kockázata nagyon magas lehet. Ha önnek igazán fontos kutyája egészsége, akkor biztosan tudja, hogy a vegyszerekkel történő féregtelenítés nagyon károsíthatja kutyája immunrendszerét, éppen ezért ezt a fajta eljárást jobb elkerülni. Az alábbi cikkünkben részletesen megvizsgáljuk ezt a témakört.

Tesztek eredményei azt mutatják, hogyha ön egészségesen táplálja kutyáját, akkor azzal megerősíti a bél mikrobiomját ( mikrobák összessége, melyek védik a szervezetet), tehát nem lesz szükség a vegyszeres úton történő féregtelenítésre, a kutya immunrendszere képes lesz megbirkózni az esetleges veszélyekkel.

Megjegyzés: minden kutya más és más környezetben él, és különböző módon táplált. Az alábbi tesztek és összefoglalók nem feltétlenül alkalmazhatók az összes kutyára.

Mikor és hol áll fenn a paraziták terjedésének veszélye

Nagyvárosokban, ahol sok kutya találkozik egymással, vagy éppen kisebb falvakban, ahol gyakran fordulnak elő kóborló kutyák. Az ilyen helyeken a parazita fertőzés vagy azok átterjedésének kockázata nagyon magas. Hasonló környezetből származik egyik teszt kutya alanyunk is ( a teszteket ismételten végezzük több mintavétellel)

Leggyakrabban előforduló paraziták a kutya emésztőrendszerében

Az orsóféreg és galandféreg nagyon sok kárt képes okozni az emberek és a kutyák egészségében is. Az orsóféreg egy bélféreg, amely akár 15 cm hosszúra is megnőhet. Ha már a székletben is előfordul, akkor elég erős fertőzöttségre kell gyanakodnunk. Ha az orsóféreg lárvái is jelen vannak a kutya székletében (általában szabad szemmel nem láthatók), az jelentős veszélyt jelenthet a többi kutyára nézve is, akik előszeretettel szaglásszák az ürülékeket.

Az orsóférgekkel ellentétben a galandférgek például külsőleg is átterjedhetnek a kutyára (pl bolhákon keresztül). A kutyák megehetik a bolhákat és ezáltal megfertőződhenek. A vékonybélben akár több méteres férgek is kialakulhatnak. A galandféreg teste ízekből áll, melyekben lárvák találhatók. Az ízek mérete akár 1-5 mm is lehet, melyek működése meglehetősen önálló, és szemmel is észrevehetőek.

Megjegyzés: a kutyák nyers táplálékkal történő etetése során szem előtt kell tartani, hogy a parazita fertőzés származhat akár a nyers húsból is.

Hogyan előzzük meg a parazita fertőzést

Nyers hússal történő etetéskor vagy városokban nagyobb a parazita fertőzés kockázata. Természetesen a falvakban szabadabban mozgó kutyák is jobban ki vannak téve a fertőzés veszélyének. Úgy tűnik, hogy a megfelelően kiválasztott étrenddel, egészséges táplálékkal és étrendkiegészítőkkel, amelyek támogatják az egészséges immunrendszert és a mikrobiomot, a verseny felvehető a paraziták ellen.

Az utolsó tesztjeink igazolják, hogy vannak tehát módszerek, amelyekkel a vegyszeres úton történő féregtelenítés elkerülhető, így nem kell feleslegesen tönkretennünk kutyánk immunrendszerét és mikrobiomját.

Lehetséges, hogy “csak” a megfelelő étrenddel felvehető a verseny a paraziták ellen?

Bármennyire is hihetetlennek tűnik, és nagyon sok ember számára (főleg a konkurencia oldaláról) érthetetlen, de a legfrissebb vizsgálati eredmények szerint nekünk, a Yoggies-nál ez sikerült. Hidegen sajtolt granulátumaink speciális probiotikus kultúrával, konzerveink, jutalomfalatjaink, a kutyák számára szabadalmaztatott joghurtjaink olyan anyagösszetétellel rendelkeznek, melyek kombinációja képes egy eléggé barátságtalan környezetet biztosítani a paraziták számára a kutya bélrendszerében. Így csak ennek a fajta táplálkozásnak köszönhetően nem lesz szükség a vegyszeresen történő féregtelenítésre.

Egy példa mindenkinek a Yoggies tulajdonostól

Már néhány éve, hogy igazán odafigyelek kutyám immunrendszerére. Én voltam az első, aki feltalálta a kutyák joghurtját, majd ezt követték a hidegen sajtolt granulátumok, konzervek, jutalomfalatok majd az étrendkiegészítők. Mindezekkel az volt a cél, hogy kutyáink egészséges és minőségi táplálékokhoz jussanak, amelyek a legmagasabb minőségű alapanyagokból készülnek, feleslegesen hozzáadott vegyszerek és tartósítószerek nélkül.

Kutyánk étrendje a következőképpen épül fel: A reggeli séta után Roxy (9 éves kutyus) körülbelül 4 teáskanál Yoggies joghurtot kap és kb 15 perccel később megkapja a napi első adag granulátumát. Télen általában bárányhúst kap fehér hallal, tavasszal és nyáron pedig felváltva csirkehúst marhával és Yoggies Active-ot (kacsa vadhússal). Dél körül általában 3-4 evőkanál Yoggies konzervet kap. A nap folyamán általában 3-4 alkalommal sétálunk, amikor Yoggies jutalomfalatokat is kap. Este 7 óra környékén ismét sétára megyünk, ezt követően 3-4 teáskanál joghurtot adok neki, majd 15 perccel később a második adag granulátumát is elfogyasztja. Így telik a mi napunk.

Fontos megjegyzés: Időbe fog még telni, míg bátran állíthatjuk, hogy az egészséges táplálkozás természetes módszerével ténylegesen felvehetjük a harcot a paraziták ellen, de minden bizonnyal egy nagyon jó útmutatást adhat ahhoz, hogyan etessük kutyánkat egészségesen és kerüljük el a vegyi úton történő féregtelenítést.

Hogyan történnek a vizsgálatok és mik a laboratóriumi eredmények

Állatorvosoktól tudjuk az előző vizsgálatokból, hogy a belekből különböző paraziták szabadulhatnak fel különböző napszakokban, az éjszaka vagy egyes aktivitások során stb. Éppen ezért nagyon gondosan és rendszeresen gyűjtöttünk össze székletmintákat. Ezeket három napig speciális hűtőszekrényekben tartottuk, melyek aztán szakszerű laboratóriumokba kerültek.

A laboratóriumi vizsgálatok legutolsó eredményei ( a kutya székletéből vizsgált belső paraziták jelenléte) NEGATÍV-ak voltak.

Ezek az eredmények azt támasztják alá, hogy a vegyszermentes, az immunrendszert és a kutya mikrobiomját támogató táplálék kifejlesztése teljesen megfelelő és helyénvaló.

Ez a cikk és a vizsgálatok eredményei nem arra hivatottak, hogy önt lebeszéljék a vegyszerekkel történő féregtelenítésről, ha ön azt tartja a helyes útnak. Inkább csak egyfajta útmutatóként szeretne szolgálni a kutya helyes étrendjének beállításához, amely végül egy egészséges és parazitáktól mentes életet eredményezhet. Ha ön mégis úgy dönt, hogy kutyáját kémiai úton féregteleníti, javasoljuk hogy tegyen meg minden lehetséges intézkedést, pl végezzen székletvizsgálatot. Megnyugtató érzés tudni, hogy ön mindent megtesz a paraziták elleni küzdelemben, a negatív teszteredmény pedig kutyája egészséges táplálásáról tanúskodik.

Hiszen itt is érvényes mottónk, miszerint Az egészség az etetőtálban kezdődik®.